Real Madryt pośmiewiskiem Ligi Mistrzów

Piłka nożna

Z powodu pandemii koronawirusa zespół Szachtara Donieck przyleciał do Madrytu bez 10 podstawowych piłkarzy. Skład mistrza Ukrainy uzupełnili piłkarze z akademii. Ukraińska młodzież okazała się za silna dla Realu. Goście wygrali 3:2. Wczorajsze gazety nie zostawiły na mistrzach Hiszpanii suchej nitki. „Wstyd” i „Pośmiewisko Ligi Mistrzów” – to tylko niektóre tytuły w hiszpańskich mediach. Faworyt już do przerwy przegrywał 0:3, mimo że ukraiński zespół występował w osłabionym składzie. W pierwszym kwadransie drugiej połowy bramki dla Realu zdobyli Chorwat Luka Modrić i tuż po wejściu na boisko Brazylijczyk Vinícius Júnior. Ten drugi zawodnik przy okazji zapisał się w historii LM, bo potrzebował tylko 14 s od wejścia na