Niezrozumiały rzut karny

Dodano: 26/10/2020 - Numer 2771 - 26.10.2020

Real Madryt pokonał na Camp Nou Barcelonę 3:1 w sobotnim El Clásico w 7. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii. Królewscy zrehabilitowali się w pięknym stylu za dwie klęski z zeszłego tygodnia – porażki w Primera División z Cádiz FC i z Szachtarem Donieck w Champions League.

Pierwszy gol padł już w piątej minucie, a jego zdobywcą był Federico Valverde. Goście prowadzili jednak tylko przez kilka chwil – do wyrównania doprowadził w ósmej minucie Ansu Fati, który w wieku 17 lat i 359 dni został najmłodszym zdobywcą bramki w historii meczów Barcelony z Realem. Dotychczasowi rekordziści tych zespołów, Roger García (Barcelona) i Raúl González (Real), trafili do siatki po 18. urodzinach.