Porażka w Gdańsku

Dodano: 02/11/2020 - Numer 2777 - 02.11.2020

Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa Ślęzy Wrocław na Pomorze. 1 KS uległ DGT AZS Politechnice Gdańskiej.

Początek należał do Ślęzy, która na niespełna pięć minut przed końcem pierwszej kwarty prowadziła 11:6. Gospodynie nie zamierzały się jednak poddawać. Najpierw gdańszczanki zmniejszyły straty, dwukrotnie trafiając z rzutów wolnych, a za chwilę złapały bliższy kontakt z rywalkami. Będąca na czystej pozycji Sylwia Bujniak nie zdołała jednak umieścić piłki w koszu. Kiedy Kateryna Rymarenko zniwelowała stratę Politechniki do 11:13, trener Arkadiusz Rusin poprosił o czas. Za chwilę 2 pkt zdobyła Nina Dedić, ale Jazmine Davis odpowiedziała trafieniem z wyskoku. Gdy faulowana Martyna Koc zamieniła na trafienia dwa rzuty wolne, zrobiło się 15:15. Ślęza jeszcze na chwilę