Gra o przyszłość polskiej piłki ręcznej

numer 1922 - 11.01.2018Sport

Odmłodzona i pozbawiona dawnych gwiazd reprezentacja Polski rozpocznie jutro udział w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata w 2019 r., które odbędą się w Niemczech i Danii. Naszymi rywalami będą zespoły Portugalii, Kosowa i Cypru. Do czerwcowych play-offów awansuje tylko zwycięzca turnieju. 

Do portugalskiej miejscowości Póvoa de Varzim Polacy dotarli we wtorek wieczorem. Wczoraj rano Biało-Czerwoni trenowali w hali, w której przyjdzie im walczyć o awans. Z zespołem nie ćwiczył Michał Daszek, który zmaga się z urazem stawu skokowego. Pozostali gracze są w pełni sił. 

– Chcemy grać szybko i z entuzjazmem. Życzyłbym sobie bardziej kombinacyjnej gry w ataku pozycyjnym. Przed nami jeszcze dużo pracy. Wiele czasu upłynie, zanim to wszystko będzie się trzymało. Jest to też związane z tym, że ci gracze potrzebują doświadczenia, cierpliwości, dłuższego przebywania wspólnie na boisku – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Piotr Przybecki.

W reprezentacji jest niewielu graczy, których nazwiska przez ostatnią dekadę poznali kibice piłki ręcznej na całym świecie. Awaryjnie zespół wzmocnił bramkarz Sławomir Szmal, gwiazdą ekipy jest obrotowy Barcelony Kamil Syprzak, w kadrze pozostali też bramkarz Piotr Wyszomirski, skrzydłowi Przemysław Krajewski i Michał Daszek, a także rozgrywający Piotr Chrapkowski. Reszta zespołu to nowi gracze. 

– Nie ma co ukrywać, musimy awansować. Bardzo tego chcemy. Przygotowujemy się do tego turnieju od przeszło dwóch tygodni. Wiadomo, dla drużyny jest to też cenne doświadczenie – gra o wysoką stawkę, jaką jest dla nas awans do mistrzostw świata – powiedział skrzydłowy Arkadiusz Moryto, najmłodszy w naszej ekipie, 20-letni gracz Zagłębia Lubin, który w następnym sezonie będzie reprezentował nasz najlepszy klub PGE Vive Kielce. 

Trener Przybecki widzi w swojej drużynie duże rezerwy. Na razie jest ona w stanie ogrywać europejskich średniaków, jak ostatnio Białoruśzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się