„Gospodarcza drużyna” przejęła ster

numer 1922 - 11.01.2018Gospodarka

Ekonomiści – komentując rekonstrukcję rządu i powołanie nowych ministerstw – zwracają uwagę na konieczność prowadzenia spójnej polityki gospodarczej. Dotąd bowiem bywało z tym różnie. Jeśli nie przełamie się resortowej silosowości, to mnożenie ministerstw nie pomoże. 

Są ogromne szanse na to, że uda się ruszyć jedną drużyną w kierunku reformowania gospodarki. – Dotąd było kilka ośrodków decyzyjnych i przedsiębiorcy otrzymywali z nich różne sygnały, po których nie bardzo wiedzieli, kogo słuchać. Teraz widać, że powstała drużyna gospodarcza – uważa Cezary Kazimierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. 

Jego zdaniem obecny skład gabinetu w resortach gospodarczych daje szanse na spójną politykę. Zarówno Jerzy Kwieciński, obecny minister inwestycji i rozwoju, jak też Jadwiga Emilewicz, obecna minister przedsiębiorczości i technologii, już ze sobą współpracowali na stanowiskach wiceministrów w resorcie rozwoju. – To ludzie o poglądach bliskich premierowi Mateuszowi Morawieckiemu – ocenia Kazimierczak. 

Piotr Kuczyński z firmy Xelion podkreślił, że minister Kwieciński zawsze miał znakomite opiniezawartość zablokowana

Autor: Lucyna Piwowarska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się