fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Polska Wschodnia inwestuje

numer 1922 - 11.01.2018Gospodarka

Program Polska Wschodnia jest liderem wśród krajowych programów finansowanych z funduszy UE. Unijne dotacje wspierają inwestycje małych i średnich firm, przyczyniają się do poprawy stanu infrastruktury kolejowej i drogowej regionu, a także upowszechnienia ekologicznego transportu miejskiego.

Na koniec 2017 r. rozdysponowaliśmy 70 proc. budżetu Programu Polska Wschodnia z perspektywy finansowej 2014–2020. To bardzo dobry wynik, znacznie przekraczający cele, najlepszy wśród wszystkich wdrażanych programów krajowych – poinformował Adam Hamryszczak, wiceminister rozwoju. 

Program Polska Wschodnia to instrument wsparcia rozwoju społeczno-gospodarczego pięciu województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Jego środki – ponad 2 mld euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – przeznaczone są na rozwój innowacyjnej przedsiębiorczości oraz na inwestycje w komunikację miejską, drogi i kolej.

Z danych resortu rozwoju wynika, że podpisano już 564 umowy o dofinansowanie ze środków programu. Ich łączna wartość to 8,09 mld zł, z tego 5,64 mld zł stanowią środki unijnezawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się