​Schetyna, płać!

numer 1922 - 11.01.2018Polska

Bestialstwo rządu Tuska Blisko 300 tys. zł wypłacił już skarb państwa osobom poszkodowanym w tzw. akcji „Widelec” z 2008 r., koordynowanej przez Grzegorza Schetynę, ówczesnego ministra spraw wewnętrznych. Zatrzymano wtedy ponad 700 kibiców Legii Warszawa, a następnie oskarżono ich o udział w nielegalnym zbiegowisku, którego celem było naruszanie porządku prawnego.

Bicie kluczami po jądrach, zmuszanie do przysiadów nago, do siadania na pałce policyjnej ustawionej na sztorc, gazowanie w zamkniętym samochodzie – tak według relacji uczestników wydarzeń działała policja, wymuszając przyznanie się do winy w czasie tzw. akcji „Widelec”. Przeprowadzono ją we wrześniu 2008 r., tuż przed piłkarskimi derbami Warszawy.

Grupa ponad 750 kibiców Legii Warszawa zorganizowała marsz przed stadion Polonii na Muranowie. Jak ustalił sąd w Sochaczewie na podstawie nagrań policyjnych oraz monitoringu miejskiego, pochód był spokojny. Dopiero pod obiektem sportowym Polonii sympatycy Legii zostali otoczeni przez kordon policji, a następnie zatrzymani.

Jak pisał po akcji ówczesny rzecznik stołecznej policji Marcin Szyndler, kibice mieli rzucać racami i kamieniami, a także próbować sforsować bramę stadionuzawartość zablokowana

Autor: jp


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się