fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

PiS nie ma miejsca dla Macierewicza

numer 1922 - 11.01.2018Temat Dnia

Opada kurz po rekonstrukcji rządu. Emocje na prawicy przygasają, a do polityków opozycji dociera, że zmiana ministrów i łagodzenie kursu może stanowić dla nich poważne zagrożenie. Tymczasem PiS nie wie jeszcze, co zrobić z Antonim Macierewiczem zdymisjonowanym na życzenie prezydenta Andrzeja Dudy. W grę nie wchodzi stanowisko marszałka Sejmu.

Największe rozgoryczenie jest związane z odejściem dwóch ministrów – Antoniego Macierewicza i Jana Szyszki. Tego drugiego broni Ekologiczne Forum Młodzieży, które napisało list otwarty do prezesa PiS‑u Jarosława Kaczyńskiego. Przy okazji okazało się, że już 16 tys. osób podpisało się pod inicjatywą utrzymania Ministerstwa Środowiska. „Do tej pory popieraliśmy PiS, ale teraz musimy wystąpić przeciwko lewactwu, które rozpanoszyło się w Prawie i Sprawiedliwości i poszło na układy z lewakami” – napisała w imieniu EFM‑u Marcelina Puchalska.

Nie wiadomo też, jaka przyszłość czeka szczyt klimatyczny w Katowicach. W tej materii nie podjęto żadnych działań, a wbrew spekulacjom prof. Janowi Szyszce nie zaproponowano funkcji pełnomocnika ds. konwencji.

Nie ma również oficjalnej propozycji dla Antoniego Macierewicza. Media spekulowały o stanowisku wicemarszałka Sejmu w miejsce Joachima Brudzińskiegozawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się