Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Opozycja boi się weta

Dodano: 20/11/2020 - Numer 2792 - 20.11.2020
fot. Wojciech Olkuśnik/PAP
fot. Wojciech Olkuśnik/PAP

Wczoraj posłowie dyskutowali na temat uchwały sejmowej dotyczącej negocjacji w sprawie budżetu Unii Europejskiej. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie kluby z wyłączeniem Konfederacji są za przyjęciem takiej uchwały. Zła, że każdy miał swoją. Ostatecznie Sejm przyjął uchwałę PiS, wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE.

Negocjacje dotyczące budżetu UE na lata 2021–2027 wkroczyły w decydującą fazę. Polska grozi wetem w związku z planowanym mechanizmem połączenia tzw. praworządności z wypłatą środków UE. Wczoraj posłowie przyjęli uchwałę, która ma wzmocnić stanowisko rządu w tej sprawie. Za uchwaleniem treści ustawy zagłosowali wszyscy posłowie PiS plus kilku posłów z klubu Koalicji Polskiej, a 

     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze