Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zmiany odroczone

Dodano: 20/11/2020 - Numer 2792 - 20.11.2020

Jak poinformowała rzecznik prasowa wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz, redukcja z pięciu do trzech dyspozytorni medycznych na Mazowszu zostanie przesunięta w czasie o trzy miesiące. Zgodnie zapisami Ustawy o państwowym ratownictwie medycznym zmiany powinny wejść w życie z dniem 1 stycznia 2021 r. Jednak na wniosek Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia umowy z dyspozytorami pracującymi obecnie w pięciu rejonach operacyjnych zostaną przedłużone do 1 kwietnia 2021 r. Ma to umożliwić prawidłowe dokonanie zmian organizacyjnych i prawnych oraz zapewnić stabilny dostęp do świadczeń ratownictwa medycznego. Po wprowadzonych zmianach dyspozytorzy będą zatrudniani w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim – w 

     

78%
pozostało do przeczytania: 22%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze