Kolejna porażka Czarnych

Siatkarze Trefla pokonali u siebie Cerrad Eneę Czarnych Radom 3:1 i odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo w ekstraklasie. Dla radomian była to czwarta z kolei porażka.

Zawodnicy Trefla ponownie pokonali zespół z Radomia. 20 września w swoim inauguracyjnym spotkaniu gdańszczanie gładko wygrali na wyjeździe 3:0 (25:19, 25:21, 25:11). W pierwszym secie rewanżowej konfrontacji triumfowali co prawda przyjezdni 30:28, jednak w trzech następnych partiach zdecydowanie lepsi (do 12, 18 oraz 17) byli już gospodarze. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego znowu świetnie wypadli w bloku, za sprawą którego zdobyli 13 pkt (przeciwnicy tylko cztery).

Radomianie zanotowali czwartą porażkę z rzędu. – Pierwszy set wyszarpaliśmy, ale nasza gra i tak pozostawiała