Porażka w finale

W finale Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy gospodarz wydarzenia Legia Warszawa zmierzyła się z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski. Podopieczni trenera Łukasza Majewskiego zwyciężyli 88:75.

Ostrowianie zaliczyli dobry początek meczu, już po kilku minutach prowadzili 16:9, a przed końcem pierwszej kwarty zdążyli powiększyć swoje prowadzenie do dziewięciu oczek. Prym w szeregach Arged BMSlam Stali wiedli Szymon Ryżek i Jakub Garbacz – najlepsi strzelcy swojego zespołu. Stal dominowała w walce o zbiórki, dzięki temu drużyna często zdobywała punkty drugiej szansy. Legioniści nie cieszyli się dobrą skutecznością zza łuku, tylko trzy rzuty za trzy punkty trafiły do kosza. Na półmetku spotkania finałowego ostrowianie prowadzili 48:36. Po przerwie warszawianie