Katastrofa w II połowie

PIŁKA RĘCZNA \ Fatalny początek mistrzostw Europy w wykonaniu reprezentantek Polski

Polska przegrała w Kolding z Norwegią aż 22:35 (13:17) w swoim pierwszym meczu grupy D mistrzostw Europy piłkarek ręcznych, które odbywają się w Danii. W sobotę gramy z Rumunkami, które też przegrały swój pierwszy mecz 19:22 z Niemkami.

W meczu z Norweżkami, najbardziej utytułowanymi w historii mistrzostw Europy piłkarek ręcznych, Polki dzielnie utrzymywały kontakt w pierwszej połowie. Marta Gęga zdobyła cztery pierwsze bramki i jeszcze w dziesiątej minucie był remis 4:4. W 12. min po udanej akcji Natalii Nosek nadal wynik był korzystny 6:6.

Lekka przewaga dwukrotnych mistrzyń olimpijskich (Pekin i Londyn) zaznaczyła się w drugim kwadransie gry – w 24. minucie ich przewaga wzrosła do pięciu