Karna porażka na Łazienkowskiej

Prawdopodobnie niewielu spodziewało się takiego zakończenia roku na Łazienkowskiej. W 14., ostatniej przed zimową przerwą kolejce piłkarze Legii Warszawa przegrali u siebie ze Stalą Mielec 2:3. To była pierwsza ligowa porażka Wojskowych pod wodzą trenera Czesława Michniewicza, a także premierowe w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo mielczan.

Goście prowadzenie objęli już w piątej minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Maciej Domański. Jedenastkę sędzia podyktował za faul Artura Jędrzejczyka na Łukaszu Zjawińskim.

20 min później to Legia wygrywała. Najpierw celnym strzałem głową popisał się Bartosz Slisz, a następnie piętą z bliska piłkę do siatki skierował Tomáš Pekhart. To był 13. w tym sezonie gol czeskiego napastnika,