fot. GOVENMENT PRESS OFFICE / HANDOUT/PAP

Tusk skrytykowany za stronniczość

numer 1924 - 13.01.2018Świat

Po czwartkowym spotkaniu z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem premier Bułgarii Bojko Borisow, którego kraj objął właśnie rotacyjną prezydencję w Radzie UE, stwierdził, że Tusk nie powinien ingerować w wewnętrzne sprawy polskiej polityki. – Trzeba zachować neutralność i bezstronność – stwierdził Borisow.

Na czwartkową uroczystość do bułgarskiej stolicy przyjechała delegacja Komisji Europejskiej z Jeanem-Claude’em Junckerem na czele, a także szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani. W Teatrze Narodowym im. Iwana Wazowa, gdzie odbyła się ceremonia, obecni byli też prezydent Bułgarii Rumen Radew, premier Bojko Borisow, parlamentarzyści, dyplomaci, duchowieństwo oraz przedstawiciele elit tego kraju. W Sofii stawił się również szef Rady Europejskiej Donald Tusk, który chcąc zrobić dobre wrażenie na zgromadzonych, wygłosił przemówienie w języku bułgarskim.

Kluczowym punktem uroczystości były rozmowy bułgarskiego premiera Bojko Borisowa z szefem Rady Europejskiej, podczas których Borisow wskazał główne aspekty półrocznej prezydentury jego kraju w Radzie UE. Przez najbliższe sześć miesięcy osią bułgarskiej prezydencji będą cztery tematy: przyszłość Europy i młodzieży, Bałkany Zachodnie, bezpieczeństwo i stabilność oraz gospodarka cyfrowazawartość zablokowana

Autor: Konrad Wysocki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się