Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Największy problem III RP

Dodano: 04/01/2021 - Numer 2826 - 04.01.2021

Gdy rząd ogłosił program wsparcia dla terenów popegeerowskich, ile było szyderstw i kpin ze strony tzw. opozycyjnych liberałów. Niemała część z nich nabrała dziwnie wody w usta albo uparcie broni artystów, którzy po znajomości zaszczepili się na COVID-19. To wszystko dobrze pokazuje obyczaje III RP. Dla ofiar transformacji – tylko szyderstwa i piach w oczy. Dla elity III RP – formalne i nieformalne przywileje, zwykle załatwiane po cichu. A żeby było jeszcze śmieszniej, to często są to nawyki, znajomości i przywileje z czasów PRL. „Konstytucja, demokracja”? A może tak naprawdę homo sovieticusem jest zupełnie ktoś inny, niż nam się to zwykle przedstawia? I może największym problemem III RP byli nie biedni popegeerowcy, ale

     

84%
pozostało do przeczytania: 16%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze