Uchwała, która demaskuje sędziów

numer 1924 - 13.01.2018Polska

Najpierw Krajowa Rada Sądownictwa przyjęła skandaliczną uchwałę, w której wezwała sędziów do bojkotowania wyborów nowych członków KRS‑u. Z kolei wczoraj rezygnację złożył Dariusz Zawistowski, przewodniczący KRS‑u. Jego decyzję oceniono jednoznacznie. – Demonstracja polityczna – mówi „Codziennej” senator Rafał Ambrozik. Zdradził również, że uchwałę przeforsowali sędziowie zasiadający w Radzie.

O zdumiewających komunikatach, które pojawiają się na oficjalnej stronie Krajowej Rady Sądownictwa, pisaliśmy już wcześniej. Chociażby o „odezwie” sędziego Waldemara Żurka, który wzywał do uczestnictwa w demonstracji przeciwko reformie sądownictwa. Treść tamtego apelu nie była konsultowana z innymi członkami Rady, ani nawet jej przewodniczącym. Natomiast w czwartek opublikowano „stanowisko” w sprawie wyboru sędziów członków Rady przez Sejm.

„Krajowa Rada Sądownictwa zwraca się do wszystkich sędziów o niewyrażanie zgody na kandydowanie w wyborach członków Krajowej Rady Sądownictwa” – napisano.

Uchwała została przyjęta na posiedzeniu KRS‑u. Poznaliśmy kulisy.

– Ja, senator Stanisław Gogacz i sędzia Wiesław Johann byliśmy przeciw. Troje sędziów się wstrzymało, a pozostali przeforsowali treść uchwały – mówi nam senator Ambrozikzawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Broński


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się