Legia gorsza od Astorii

Dodano: 14/01/2021 - Numer 2834 - 14.01.2021

W zaległym meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Legii Warszawa przegrali w wyjazdowym spotkaniu z Enea Astorią Bydgoszcz 85:75.

Spotkanie w Bydgoszczy legioniści zaczęli od skutecznych ataków, które dały im prowadzenie 10:2. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu, bez problemu przedostając się w strefę podkoszową rywali. W szeregach legionistów było wiele niedokładności. Tomislav Gabrić  wyprowadził swoją drużynę na chwilowe prowadzenie, ale kilka sekund po trafieniu Chorwata trzy punkty zdobył Nick Neal. Enea Astoria zdołała wygrać pierwszą kwartę meczu 14:13.

Po krótkiej przerwie nadal to bydgoszczanie prezentowali się lepiej, osiągając dziesięciopunktową przewagę za sprawą trafień zza łuku Michała Aleksandrowicza, Tomislava Gabricia i Pauliusa