Niemcy na pożegnanie Egiptu

PIŁKA RĘCZNA \ Polska przegrała 26:30 z Węgrami i nie zagra w ćwierćfinale mistrzostw świata

Polska przegrała z Węgrami 26:30 (10:16) w meczu grupy I drugiej rundy mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie i straciła szansę na awans do ćwierćfinału. Oprócz Węgrów grę w ósemce turnieju zapewnioną mają także Hiszpanie. W ramach swojego ostatniego występu na turnieju Polacy zagrają dziś z Niemcami.

Zbyt duża liczba niewymuszonych błędów, zwłaszcza w pierwszej połowie, i wyjątkowa niemoc strzelecka w drugim kwadransie gry zadecydowały o porażce Biało-Czerwonych.

Polacy mieli pecha już na początku. Gdy prowadzili 1:0, pierwszego karnego na tym turnieju nie wykorzystał Arkadiusz Moryto – w 17 poprzednich próbach zawsze był górą. Chwilę potem zamiast 2:0 było 1:3. W 9. minucie po rzucie