Tytuł drugiej kategorii

Biathlon \ Monika Hojnisz-Staręga mistrzynią Europy na 15 km podczas zawodów w Dusznikach-Zdroju

Biathlonistka Monika Hojnisz-Staręga zdobyła w Dusznikach-Zdroju złoty medal mistrzostw Europy w biegu indywidualnym na 15 km. Drugie miejsce zajęła Ukrainka Anastazja Merkuszyna, a trzecie Rosjanka Łarysa Kuklina.

Mistrzynią Starego Kontynentu 29-letnia chorzowianka została już po raz drugi w karierze, poprzednio dokonała tego w 2013 r. w Bansku, gdzie triumfowała w biegu na dochodzenie. Kilka dni wcześniej wywalczyła jedyny dotychczas medal mistrzostw świata – brąz w biegu ze startu wspólnego w Novym Měscie.

W środę Polka miała jeden niecelny strzał, ale i tak wyprzedziła o 2,9 s bezbłędną Merkuszynę. Kuklina także pomyliła się raz i straciła do Hojnisz-Staręgi 15,5 s.