Zagłębie wciąż bez zwycięstwa

Dodano: 17/02/2021 - Numer 2863 - 17.02.2021

W meczu 17. kolejki ekstraklasy Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe z Wartą Poznań 0:1. Jedyną bramkę na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim zdobył w 75. min Łukasz Trałka.

Spotkanie zaczęło się pechowo dla obu drużyn. Najpierw – już w 13. min – kontuzji doznał Bartosz Kieliba i kapitan Warty musiał opuścić boisko. Kilka minut później Zagłębie również straciło obrońcę – po niefortunnej interwencji Kamil Kruk z grymasem na twarzy przedwcześnie udał się do szatni.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Lubinianie na początku byli aktywniejsi i już w czwartej minucie Patryk Szysz uciekł poznańskim obrońcom, strzelił z ostrego kąta, ale Adrian Lis sparował piłkę na rzut rożny. Z dystansu próbował uderzać Jewgienij Baszkirow, lecz został zablokowany.