Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wirus z RPA już w Polsce

Dodano: 20/02/2021 - Numer 2866 - 20.02.2021

Sytuacja epidemiczna w kraju staje się niepokojąca. Według MZ mamy do czynienia z trzecią falą zakażeń na COVID-19, a jej rozwój będzie zależał od społecznej odpowiedzialności. – Pojawiła się w Polsce również tzw. mutacja południowoafrykańska. Mamy potwierdzony pierwszy przypadek z okolic Suwałk – potwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski.

Według rządowego raportu w kraju wykonano dotąd 2,55 mln szczepień przeciwko COVID-19, w tej liczbie dwie dawki otrzymało 865,88 tys. osób, a pierwszą 1,69 mln. Badania laboratoryjne potwierdziły wczoraj 8,78 tys. nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej na Mazowszu – 1427, a najmniej w woj. opolskim – 122. Zmarło 241 osób.

Rzecznik MZ, komentując ostatnie dane na temat

     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze