Miedziowe dominują. Czy ktoś je powstrzyma?

Dodano: 22/02/2021 - Numer 2867 - 22.02.2021

Piłkarki ręczne MKS Zagłębia Lubin zdominowały rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet. W miniony weekend szczypiornistki ze stolicy polskiej miedzi pokonały KPR Kobierzyce i umocniły się na szczycie ligowej tabeli. Czy ktoś jest je w stanie dogonić?

Przed meczem KPR Gminy Kobierzyce legitymowały się kapitalną serią 12 zwycięstw z rzędu. Jeśli ktoś jednak miał przerwać ich dobrą passę w sezonie 2020/2021, to właśnie MKS Zagłębie Lubin.

Dolnośląskie derby w pierwszej połowie były zacięte i niezwykle wyrównane. Do szatni oba zespoły schodziły z remisem 13:13. W drugiej części spotkania Miedziowe włączyły jednak wyższy bieg i pokazały, że przeciwniczkom trochę brakuje do ich poziomu. Ostatecznie Zagłębie wygrało 29:24 i umocniło się na prowadzeniu w tabeli.