Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Trwa walka z lodem

Dodano: 27/02/2021 - Numer 2872 - 27.02.2021

Wczoraj kolejny dzień trwała walka z lodem na Wiśle. Lodołamacze przebijały się powyżej Płocka w kierunku Dobrzykowa. W Kępie Polskiej woda podniosła się o 30 cm i przekraczała stan alarmowy o niemal metr. W Wyszogrodzie wczoraj poziom wody nieznacznie spadł, ale wciąż stan alarmowy był przekroczony o kilkadziesiąt centymetrów.

Lodołamacze w środkowym biegu Wisły przebijały się wczoraj powyżej Płocka, w kierunku Dobrzykowa. – Lodołamacze już wypłynęły na Wisłę. Dwa pracują przy tamie we Włocławku, trzy pośrodku wykonanej wcześniej rynny w pokrywie lodowej, natomiast cztery będą próbowały przebić się w kierunku Dobrzykowa – relacjonował w piątek rano w radiu RDC kierownik biura spraw

     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze