Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Włosi przepraszają za „polskie obozy”

Dodano: 04/03/2021 - Numer 2876 - 04.03.2021

RZYM \ Prezenterka włoskiego dziennika Tg1 przeprosiła za użycie sformułowania „polski obóz zagłady” w odniesieniu do nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, które trzy dni wcześniej pojawiło się w dokumencie na temat Holokaustu. Przeprosiny były efektem interwencji ambasady RP w Rzymie.

Przepraszamy za nieścisłość – powiedziała prezenterka głównego wieczornego dziennika Tg1, po tym jak przyznała, że stacja błędnie nazwała „polskim obozem” nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz. Nieprawdziwe sformułowanie padło na antenie państwowej telewizji RAI w sobotę podczas emisji powieści graficznej na temat Holokaustu. Materiał przygotowany przez dwie nastolatki z Ligurii przedstawiał historię z czasów II wojny światowej, a jedna z

     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze