Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Fidesz ma dość

Dodano: 04/03/2021 - Numer 2876 - 04.03.2021

BRUKSELA \ Europosłowie Fideszu wyszli z Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim. Jest to reakcja na zmianę regulaminu grupy umożliwiającą zawieszanie lub usuwanie z niej partii członkowskich.

Premier Węgier Viktor Orbán, a przy tym lider rządzącego w tym kraju Fideszu, wyraził w liście do szefa grupy EPL Manfreda Webera swoje rozczarowanie tym, że „grupa EPL jest sparaliżowana wewnętrznymi problemami administracyjnymi i próbuje wyciszyć i wyłączyć naszych demokratycznie wybranych europosłów”.

Szef węgierskiego rządu ocenił przy tym decyzję EPL jako posunięcie wrogie w stosunku do Fideszu, a także określił je jako „antydemokratyczne, niesprawiedliwe i niedopuszczalne”.

Z kolei węgierska

     

46%
pozostało do przeczytania: 54%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze