Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Zwiększają bazę łóżkową

Dodano: 04/03/2021 - Numer 2876 - 04.03.2021

Liczba zakażeń koronawirusem na Mazowszu wrasta, przybywa też chorych w szpitalach. Wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że podjęta została decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w dziewięciu województwach. Dotyczy to również Mazowsza. Wojewoda już wcześniej wydał dyspozycję utworzenia kolejnych łóżek covidowych m.in. w szpitalu w Kozinicach.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem zaczyna brakować miejsc w szpitalach. Niektóre nie są w stanie przyjąć pacjentów i odsyłają ich do innych placówek. Najgorzej sytuacja wygląda na południu Mazowsza. Wojewoda podjął w związku z tym decyzję o zwiększeniu liczby łózek m.in. w szpitalu w Kozienicach. Od poniedziałku powinno tam

     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze