Mistrz Polski w półfinale Ligi Mistrzów!

Dodano: 05/03/2021 - Numer 2877 - 05.03.2021

Siatkarze Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle awansowali do półfinału Ligi Mistrzów. W ćwierćfinałowym rewanżu wprawdzie przegrali u siebie z ekipą Cucine Lube Civitanova 0:3 (22:25, 24:26, 24:26), ale okazali się lepsi w złotym secie 16:14. Pierwszy mecz we Włoszech polski zespół wygrał 3:1.

Przed spotkaniem siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla od awansu do czwórki Ligi Mistrzów dzieliły tylko dwa sety. Wiedzieli przy tym, że jak przegrają 0:3 lub 1:3, to będą mieli szansę w postaci złotego seta, rozgrywanego jak tie-break do 15 pkt. Faktycznie rywalizacja o awans zakończyła się dopiero po dodatkowej odsłonie, którą gospodarze wygrali 16:14. Złoty set był niezwykle zacięty. Drużyny zmieniały strony przy wyniku 7:8. Potem