Porażka na koniec

Dodano: 18/03/2021 - Numer 2886 - 18.03.2021

Wrocławianie w ostatnim meczu sezonu zasadniczego na własnym parkiecie chcieli zdobyć 2 pkt i przybliżyć się do drugiego miejsca w tabeli przed fazą play-off. Plan Śląska się jednak nie powiódł.

Pierwsze punkty w spotkaniu padły po ponad 2 min gry, kiedy to za trzy trafił Elijah Stewart. Ale przez kolejnych 5 min goście zdobyli 14 pkt, a Śląsk ani razu nie trafił do kosza. Czarną serię gospodarzy przerwał dopiero Ivan Ramljak. Do końca kwarty trafiali już tylko zawodnicy Śląska. Po rzutach Stewarta i Kyle Gibsona po 10 min meczu było 12:14.

Drugą kwartę lepiej rozpoczął MKS. Punkty zdobyli Elijah Wilson i Milivoje Mijović. Po rzutach Aleksandra Dziewy i Ramljaka Śląsk zmniejszył dystans do jednego punktu (19:20). Ale gdy za trzy