Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Czego się boi KOD?

Dodano: 17/01/2018 - numer 1927 - 17.01.2018
Nie zamierzamy wystawiać swoich kandydatów, tylko wybory kontrolować – zapewnia Małgorzata Lech-Krawczyk, przewodnicząca zarządu KOD-u. Taka postawa ma wynikać m.in. z zastrzeżeń do zapisów nowej ordynacji wyborczej. Problem w tym, że przedstawiciele KOD-u swoich obaw nie potrafili skonkretyzować. Stowarzyszenie chce obsadzić 1700 obwodowych komisji wyborczych podwójnie, poprzez wprowadzenie obserwatorów społecznych oraz mężów zaufania. Nie wyjaśniło jednak, skąd weźmie taką liczbę chętnych.  – Naszym obowiązkiem jest obserwacja pracy komisji. Liczymy na szeroką współpracę z wszystkimi, którym leży na sercu uczciwość i dobro tych wyborów – dodaje Artur Brzozowski. Pełnomocnik KOD-u Agnieszka Ptak wyjaśnia, że chcą także edukować, bo wyborcy nie zdają sobie sprawy, czego mogą
     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze