Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Pandemia zmieniła nawyki pasażerów

Dodano: 22/03/2021 - Numer 2888 - 22.03.2021

TRANSPORT \ Pandemia COVID-19 wpłynęła na mobilność społeczeństwa, ograniczając m.in. możliwość korzystania z publicznego transportu. Jak wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE), zmiana transportowych nawyków dla części ludzi może być trwała.

Pierwsze obostrzenia w transporcie publicznym wprowadzono w Polsce 31 marca ub.r., uznając, podobnie jak w innych państwach, że transport może być kanałem transmisji choroby. Określono, że w środkach publicznego transportu, takich jak autobusy miejskie czy pociągi, może być zajęte jedynie 50 proc. miejsc. Ponadto samorządy miejskie mogły wprowadzać dodatkowe ograniczenia.

Poza odgórnymi regulacjami pandemia wpłynęła także na oddolną zmianę zachowania. Ludzie przejawiający większą awersję do ryzyka silniej

     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze