Wielki sukces Polki!

Dodano: 18/01/2018 - numer 1928 - 18.01.2018
Świetny mecz Magdy Linette! Poznanianka po raz pierwszy w karierze awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Tym razem pokonała dużo wyżej notowaną Rosjankę Darię Kasatkinę 7:6 (7-4) 6:2. Kolejną przeciwniczką Polki będzie Czeszka Denisa Allertová. Kasatkina była zdecydowaną faworytką meczu z Polką. W rankingu WTA jest sklasyfikowana o blisko 50 miejsc wyżej niż Linette. Wygrana przyszłaby naszej zawodniczce pewnie łatwiej, gdyby nie kontuzja w pierwszym secie. 25-letnia tenisistka z Poznania prowadziła już 5:2, jednak przy jednej z wymian nadwerężyła sobie stopę. Ból na tyle przeszkadzał jej w grze, że zamiast szybko skończyć seta, gładko przegrała dwa gemy. Później musiała skorzystać z pomocy medycznej, ale i to nie pomagało.  W tie-breaku Rosjanka prowadziła