Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Pierwszy krok w kierunku nowej prawicowej siły w Europie

Dodano: 02/04/2021 - Numer 2897 - 02.04.2021

W czwartek w Budapeszcie odbyło się spotkanie byłego wicepremiera Włoch Matteo Salviniego, premiera Węgier Viktora Orbána oraz szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego. Tematem rozmów tych prawicowych polityków było utworzenie wspólnej unijnej siły, która składałaby się z Ligi, Fideszu oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Przed rozpoczęciem szczytu w Budapeszcie Matteo Salvini w rozmowie z węgierską agencją prasową MTI stwierdził, że zarówno Ligę, jak i Fidesz oraz PiS łączą m.in. wspólne europejskie wartości. – W Budapeszcie będziemy dyskutowali na temat wizji przyszłej Europy opartej na pracy, dobrobycie, bezpieczeństwie, rodzinie i edukacji – stwierdził włoski polityk. Nowa inicjatywa miałaby być ofertą dla tych

     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze