Real na tak

Dodano: 12/04/2021 - Numer 2902 - 12.04.2021

Piłkarze Realu Madryt pokonali Barcelonę 2:1 w 245. odsłonie piłkarskiego El Clásico. Królewscy wyprzedzili rywali w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy. Gospodarze wgnietli w ziemię Katalończyków w pierwszej połowie. Po zmianie stron Barça próbowała nadrobić straty, ale zabrakło i czasu, i skuteczności.

Gospodarze przystąpili do klasyka bez trzech filarów defensywy – Sergio Ramos leczy kontuzję, Francuz Raphaël Varane pozostaje w izolacji po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa, a w pełni sił nie jest także Dani Carvajal, którego na prawej stronie obrony zastąpił Lucas Vázquez.

Z kolei trener Barça Ronald Koeman zdecydował się zostawić w rezerwie Gerarda Piquégo, który po urazie wrócił już do zajęć w drużynie, ale nie był jeszcze gotowy na 90 minut walki. Na