Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Cena energii powinna być stabilna

Dodano: 20/04/2021 - Numer 2908 - 20.04.2021

GÓRNICTWO \ Opozycja i niektóre media straszą, że ze względu na drożejące surowce, w tym węgiel, czeka nas skokowa podwyżka cen energii. Tymczasem wicepremier Jacek Sasin już zapowiedział dopłaty do energetyki węglowej, co ma powstrzymać wzrost cen energii elektrycznej. Spółki węglowe przekonują zaś, że ceny węgla dla energetyki są w Polsce stabilne, a energia drożeje głównie z powodu ekologicznych parapodatków wprowadzanych przez Unię Europejską.

Jak już informowaliśmy, resort aktywów państwowych przygotował projekt wydzielenia aktywów węglowych. Trafią one do podmiotu, który będzie nosił nazwę Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE).

Nie oznacza to jednak szybkiego wyłączania bloków węglowych. – Nie możemy pozwolić sobie, że je

     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze