Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Orlen sięga po PGNiG

Dodano: 11/05/2021 - Numer 2922 - 11.05.2021
fot. Tomasz Hamrat/d
fot. Tomasz Hamrat/d

PKN Orlen złożył wniosek o zgodę na przejęcie PGNiG do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To kolejny krok, po przejęciu Energi i zgodzie Komisji Europejskiej na połączenie z Lotosem, w budowaniu silnego koncernu o zdywersyfikowanych przychodach, który zwiększy konkurencyjność na globalnym rynku i przyspieszy zieloną transformację polskiej energetyki.

Zgoda właściwego organu na przejęcie PGNiG przez PKN Orlen to jeden z warunków transakcji zawarty w liście intencyjnym podpisanym w zeszłym roku pomiędzy płocką spółką a skarbem państwa. Wcześniej płocka spółka złożyła wniosek o zgodę na przejęcie PGNiG do Komisji Europejskiej. Ta zadecydowała jednak o przeniesieniu kompetencji oceny transakcji do

     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze