Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Polska droga transformacji energetycznej

Dodano: 11/05/2021 - Numer 2922 - 11.05.2021

Na jakie instrumenty wsparcia finansowego mogą liczyć polskie firmy, w tym PGNiG, w procesie transformacji energetycznej? Jak inwestorzy postrzegają te zmiany? – odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczestnicy jednej z debat Kongresu 590.

Europejski Zielony Ład, unijny plan działania na rzecz zrównoważonej gospodarki, tj. gospodarki nowoczesnej, stawiającej na oszczędzanie dysponowanych przez nią zasobów i konkurencyjnej. Jednym z głównych celów, jaki Unia Europejska postawiła przed krajami członkowskimi, jest osiągnięcie zerowego poziomu emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 r.

Wśród poruszanych podczas debaty tematów znalazł się sposób, w jaki PGNiG zamierza włączyć się w osiągnięcie celów klimatycznych

     

23%
pozostało do przeczytania: 77%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze