Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Trójka Polaków w pierwszych zawodach Diamentowej Ligi

Dodano: 21/05/2021 - Numer 2930 - 21.05.2021

LEKKOATLETYKA \ W niedzielę rusza cykl Diamentowej Ligi, czyli 14 elitarnych mityngów lekkoatletycznych. Na pierwszy, w brytyjskim Gateshead, zaproszenie dostało troje Polaków – Kamila Lićwinko w skoku wzwyż, tyczkarz Piotr Lisek i oszczepnik Marcin Krukowski.

W tym roku maj to wyjątkowo ważny miesiąc dla tych lekkoatletów, którzy jeszcze nie mają olimpijskiego minimum. Wielu zawodników nie decyduje się jednak jeszcze na start, dlatego też nie wszyscy Polacy chcieli lecieć do Gateshead, mimo że mieli takie zaproszenie.

Na starcie stanie m.in. brązowa medalistka mistrzostw świata 2017 Kamila Lićwinko, która sezon zaczęła w zeszły weekend w Warszawie, a wynik 1,94 m jest obiecujący. Jej rywalkami będą znakomite Ukrainki,

     

39%
pozostało do przeczytania: 61%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze