Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Atak na święte drzewo

Dodano: 31/05/2021 - Numer 2936 - 31.05.2021

SKANDAL \ Znów dali o sobie znać wandale. Tym razem próbowali zniszczyć tzw. święte drzewo z ul. Podskarbińskiej na warszawskim Grochowie. Spaliły się obrazki świętych. Nadpalone drzewo ocalało!

„Spalona kapliczka, osmolone drzewo, Grochów, Warszawa» #Katolikofobia Jutro @FideiDefensorPL złoży zawiadomienie na policję, może zachował się monitoring. Gdybym mieszkał w Warszawie, wsiadłbym w samochód i pojechał ją oczyścić” – napisał na Twitterze Dariusz Matecki i opublikował zdjęcie spalonej kapliczki.

Dla mieszkańców Grochowa to wyjątkowe miejsce. Często przed „świętym drzewem” modlili się ludzie. Miejsce spontanicznego kultu powstało w latach 90. ub. wieku. Zawieszono wtedy pojedynczą kapliczkę na drzewie

     

79%
pozostało do przeczytania: 21%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze