Orkan na medal

Orkan Sochaczew w sobotnim spotkaniu, którego stawką było trzecie miejsce ekstraligi rugby, pokonał Skrę Warszawa 17:0 (10:0). Mecz rozegrano na terenie Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej w Warszawie.

W 14. min drużyna z Sochaczewa objęła prowadzenie 3:0 po celnym strzale z rzutu karnego Pitera Steenkampa. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy przyłożył Artur Fursenko, zaś Steenkamp nie miał problemu ze zdobyciem 2 pkt (podwyższenie). W kolejnych 40 minutach zawodnikom ze stolicy nie udało się odrobić strat, za to rywale w 71. min przeprowadzili skuteczną akcję punktową. To trzeci w 50-letniej historii sochaczewskiego klubu brązowy medal mistrzostw Polski seniorów w rugby piętnastoosobowym. Wcześniej Orkan stawał na podium w latach 1984 i 2010 (