Przypieczętować awans

Piłkarze Śląska staną dzisiaj przed szansą awansu do drugiej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Wrocławianie po pierwszym starciu z wicemistrzem Estonii posiadają jednobramkową zaliczkę.

W Parnawie, gdzie zielono-biało-czerwonych podejmowało Paide Linnameeskond, WKS zwyciężył 2:1. Wrocławianie objęli prowadzenie w 67. minucie po bramce rezerwowego Fabiana Piaseckiego. Dziesięć minut później Wojciech Golla zaliczył samobójcze trafienie, ale tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Śląsk ponownie uzyskał przewagę. Gola na wagę zwycięstwa zdobył głową węgierski obrońca Márk Tamás. Zaliczka z pierwszego meczu stawia wrocławian w uprzywilejowanej pozycji przed spotkaniem rewanżowym. Nawet mimo że UEFA zrezygnowała z zasady premiowania bramek