fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Obrońca elit III RP

Polityka \ Giertych adwokatem sekretarza z PO

numer 1932 - 23.01.2018Temat Dnia

Roman Giertych podjął się obrony posła Stanisława Gawłowskiego, sekretarza generalnego PO. Prokuratura Krajowa zamierza postawić parlamentarzyście pięć zarzutów. Giertych wyspecjalizował się w obronie ludzi związanych z minioną władzą. Reprezentował m.in. byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego czy syna Donalda Tuska zaangażowanego w aferę Amber Gold. Teraz będzie starał się wykazać „absolutną niewinność” Gawłowskiego i przekonać sąd, że mamy do czynienia z pomówieniami.

O tym, że będzie bronił Gawłowskiego, Giertych, adwokat i były polityk, poinformował na Facebooku. W kilku punktach przekonuje, że mamy do czynienia z upolitycznioną prokuraturą, której celem jest pozbawienie wolności jednego z liderów największej partii opozycyjnej. „To pokazuje, jak bardzo zależy Jarosławowi Kaczyńskiemu na aresztowaniu sekretarza generalnego PO” – pisze na swoim profilu Giertych.

I choć jeszcze nie zna materiałów dowodowych – będzie się mógł z nimi zapoznać dopiero po przedstawieniu oficjalnych zarzutów Gawłowskiemu – już ma wyrobiony pogląd na sprawę. „Przeanalizowałem uważnie wniosek prokuratury oraz wszystkie dokumenty przedstawione przez posła Gawłowskiego. Z całości tej analizy wniosek jest jeden: trzy osoby pomawiają sekretarza generalnego POzawartość zablokowana

Autor: Tomasz Duklanowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama