Derby dla Legii

Dodano: 26/07/2021 - Numer 2975 - 26.07.2021

Legia pokonała na własnym stadionie Wisłę Płock 1:0. Wygrana dla mistrzów Polski jest o tyle cenna, że dokonana w eksperymentalnym składzie. Trener Czesław Michniewicz kompletnie przebudował wyjściową jedenastkę.

W poprzednim ligowym meczu na Łazienkowskiej tych drużyn padło aż siedem goli. Legia w lutym wygrała 5:2. Tym razem kibice zobaczyli tylko jedno trafienie, ale za to wyjątkowe. W 28. minucie na uderzenie z ponad 20 metrów zdecydował się Ernest Muci. 20-letni Albańczyk uderzył mocno i przede wszystkim precyzyjnie. Piłka do siatki wpadła niemal tuż przy słupku.

Co ciekawe, spotkanie lepiej zaczęli goście. W 15. minucie blisko szczęścia był Patryk Tuszyński, ale piłkę po jego uderzeniu głową z linii bramkowej wybił