Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Na jasnogórskim szlaku

Dodano: 05/08/2021 - Numer 2983 - 05.08.2021

Piesza Pielgrzymka Wrocławska po raz drugi wyruszyła ze stolicy Dolnego Śląska na Jasną Górę w sposób sztafetowy. Co to znaczy?

Pielgrzymowanie pieszo do Częstochowy ma we Wrocławiu spore tradycje. Nieprzerwanie od 41 lat Dolnoślązacy przemierzają ponad 230 km marszem, by stanąć przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Tym razem inicjatywa odbywa się pod hasłem „Spotkanie” i z powodu pandemii ma charakter sztafety. Potrwa o jeden dzień krócej niż zwykle (3–10 sierpnia). To znaczy, że każdego dnia trasę przemierza inna grupa, czyli każdy chętny może uczestniczyć w pielgrzymce tylko jeden dzień. Grupy zostały przyporządkowane do poszczególnych dni. 3 sierpnia, czyli pierwszego dnia pielgrzymki, na trasę wyszły

     

19%
pozostało do przeczytania: 81%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze