Awantura o rzut butelką

Ligue 1 \ Skandal w Nicei. Kibice podczas meczu poturbowali piłkarzy Olympique Marsylia

Skandalem zakończył się mecz 3. kolejki francuskiej ekstraklasy Nice z Olympique Marsylia. W 76. min, przy stanie 1:0 dla gospodarzy, pseudokibice wbiegli na murawę. Spotkanie przerwano. Piłkarze gości nie wrócili na murawę, a sędzia po godzinie symbolicznie zakończył zawody.

Problemy rozpoczęły się w momencie, gdy w kierunku będącego w narożniku boiska zawodnika Olympique Marsylia Dimitri Payeta poleciała z trybun butelka z wodą. Zawodnik gości odrzucił ją z powrotem, po czym niektórzy kibice wbiegli na boisko. Na skutek awantury spotkanie przerwano. Po długim czasie na boisko wrócili piłkarze Nice, wkrótce potem również sędziowie, gracze gości pozostali natomiast w szatni. Arbiter wznowił tylko symbolicznie mecz i natychmiast zakończył.