Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Administracja Bidena zostawiła Amerykanów

Dodano: 01/09/2021 - Numer 3002 - 01.09.2021

Joe Biden obiecywał, że mimo chaosu w Afganistanie USA dokonają ewakuacji wszystkich Amerykanów z tego kraju. Ewakuacja już się skończyła, a Biały Dom przyznaje, że kilkuset obywateli pozostawiono na łasce talibów.

Szef Dowództwa Centralnego USA (CENTCOM) gen. Kenneth F. McKenzie ogłosił, że ostatni amerykański żołnierz opuścił Afganistan w poniedziałek na pokładzie samolotu C17, który wystartował z Kabulu. Tym samym oficjalnie zakończono akcję ewakuacyjną. Stało się to dzień przed terminem, który Biden obiecał wcześniej talibom.

Prezydent USA był wcześniej ostro krytykowany za kurczowe trzymanie się tej daty. Krytycy uważali, że do tego dnia nie uda się wyciągnąć z Afganistanu wszystkich Amerykanów, nie mówiąc już o ich afgańskich współpracownikach, którym teraz grozi

     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze