Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Od 2023 r. e-faktury będą obligatoryjne

Dodano: 01/09/2021 - Numer 3002 - 01.09.2021

FINANSE \ Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt zmian do ustawy VAT wdrażającej Krajowy System e-Faktur. E-faktura na początku będzie dobrowolna, a od 2023 r. stanie się obligatoryjna – poinformowało Ministerstwo Finansów.

„Ministerstwo Finansów chce wspólnie z biznesem testować nowe rozwiązanie już od października 2021 r., tak aby jak najwięcej firm korzystało w pełni z e-faktury w 2022 r.” – stwierdzono w komunikacie. Resort poinformował, że w pierwszej fazie wdrażania e-faktury polscy przedsiębiorcy będą z niej korzystać dobrowolnie.

Będzie ona działała jako jedna z dopuszczonych form dokumentowania sprzedaży, obok faktur papierowych i obecnie już występujących w obrocie gospodarczym faktur elektronicznych. W 2023 r. stosowanie e-faktury stanie się obligatoryjne

     

48%
pozostało do przeczytania: 52%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze