Ronaldo cieszył się jak szalony

Dodano: 03/09/2021 - Numer 3004 - 03.09.2021

Portugalczyk Cristiano Ronaldo ustanowił światowy rekord pod względem liczby goli strzelonych dla reprezentacji kraju. W wygranym w środę 2:1 meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata z Irlandią zdobył obie bramki dla gospodarzy i łącznie ma 111 trafień w narodowych barwach. Do tej pory był liderem wspólnie z legendarnym irańskim napastnikiem Alim Daeim. Obaj mieli po 109 strzelonych goli.

Ronaldo, który przeszedł niedawno z Juventusu Turyn do Manchesteru United, trafił do siatki Irlandczyków najpierw w 89. minucie, doprowadzając do remisu 1:1, a w doliczonym czasie gry zapewnił Portugalii zwycięstwo. 36-letni Ronaldo mógł strzelić gola już w pierwszej połowie, ale nie wykorzystał wówczas rzutu karnego