Zagłębie z trzema punktami

Dodano: 14/09/2021 - Numer 3011 - 14.09.2021

W niedzielnym spotkaniu 7. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:0. Komplet punktów zapewnił zespołowi z Dolnego Śląska Jewgienij Baszkirow uderzeniem z woleja w 97. minucie spotkania.

Na spotkanie w Gliwicach trener Dariusz Żuraw dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie. W miejsce Kacpra Chodyny wystąpił Jakub Wójcicki, za Iana Solera grę rozpoczął Sasa Balić, a zamiast Adama Ratajczyka debiut w Miedziowych barwach zaliczył Tomáš Zajíc. Na pierwszą sytuację musieliśmy czekać do 10. minuty spotkania. Po strzale głową zawodnika Piasta piłka obiła poprzeczkę bramki Dominika Hładuna. Pierwsza groźna sytuacja KGHM Zagłębia miała miejsce w 18. minucie meczu. Filip Starzyński