Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Prymas wielkim obrońcą nienarodzonych

Dodano: 15/09/2021 - Numer 3012 - 15.09.2021

WYWIAD \ Prymas za swoją postawę obrony życia był szykanowany przez władze PRL, które dopuściły aborcję na życzenie – mówi Ewa K. Czaczkowska w rozmowie z Sylwią Krasnodębską.

W Pani książce „Prymas Wyszyński. Wiara. Nadzieja. Miłość” jest słowo, które pojawia się najczęściej – „odwaga”. I to moje ulubione słowo opisujące postać prymasa. Ma Pani swoje ulubione?

Przebaczenie. Prymas doznał w życiu wiele krzywdy ze strony komunistów, UB i SB, tajnych współpracowników, którzy byli zarówno wśród osób świeckich, jak i duchownych. On zaś w Wigilię 1953 r., czyli w pierwszym roku internowania, napisał: „Nie zmuszą mnie niczym, abym ich nienawidził”. To był heroizm.

Pięknie opisała Pani relacje Wyszyńskiego z kobietami.

     

45%
pozostało do przeczytania: 55%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze